BPL7-12-T2
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 7AH
DataSheet
BPL7-12-T2 PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:7Ah
Size / Dimension:6.00" L x 2.62" W x 3.72" H (152.5mm x 66.5mm x 94.5mm)
Termination Style:Spade, .250" (6.3mm)