BPL40-12-B2
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 40AH
DataSheet
BPL40-12-B2 PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:12 V
Capacity:40Ah
Size / Dimension:7.81" L x 6.56" W x 6.79" H (198.5mm x 166.5mm x 172.5mm)