MS920SE-IL37E
Manufacturer
Seiko Instruments, Inc.
VIGOR # :
Description
BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
MS920SE-IL37E PDF
Type Description
Series:MS920S
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Battery Chemistry:Lithium
Battery Cell Size:Coin, 9.5mm
Voltage - Rated:3 V
Capacity:11mAh
Size / Dimension:0.37" Dia x 0.08" H (9.5mm x 2.1mm)