7007-PW740-N
Description
LED ENDOR STAR MODULE WHT
DataSheet
7007-PW740-N PDF
Type:LED Module
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K
Wavelength:-
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:315lm (Typ)
Current - Test:350mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:700mA
CRI (Color Rendering Index):70 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:19.90mm L x 19.90mm W
Height:3.58mm
Light Emitting Surface (LES):10.68mm Dia