A008-G3750-S3
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
VIGOR # :
Description
LIGHT MOD 5000K 70 CRI 468LM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
A008-G3750-S3 PDF
Type Description
Series:Indus Star™
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Starboard
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):70
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:20.20mm Dia
Height:3.75mm