FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI
Manufacturer
LUXTECH
VIGOR # :
Description
DYNAMIC WHITE CONSTANT CURRENT F
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI PDF
Type Description
Series:-
Package:Strip
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm / White, Cool
CCT (K):2700K ~ 6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:4978.40mm L x 10.00mm W
Height:3.05mm