SX30U-15S
Manufacturer
Volgen (Kaga Electronics USA)
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 15V 30W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
SX30U-15S PDF
Type Description
Series:SX30U (30W)
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 132 VAC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):2.1A
Power (Watts):30W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:2 kV
Efficiency:77%
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
Features:Adjustable Output
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:4.09" L x 2.72" W x 1.38" H (104.0mm x 69.0mm x 35.0mm)