TBC200XHD
Manufacturer
Hayata
VIGOR # :
Description
SS CBL TIE 8", 450LBS, UNCOATED
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
TBC200XHD PDF
Type Description
Series:Roller Ball
Package:Bag
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:10"
Bundle Diameter:2.00" (50.80mm)
Width:0.492" (12.50mm)
Length - Actual:0.667' (203.20mm, 8.00")