TBC762XXHDC
Manufacturer
Hayata
VIGOR # :
Description
SS CBL TIE 30", 900LBS,COATED
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
TBC762XXHDC PDF
Type Description
Series:Roller Ball
Package:Bag
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:30"
Bundle Diameter:8.10" (205.74mm)
Width:0.625" (15.88mm)
Length - Actual:2.500' (762.00mm)