TBC360XHDC
Manufacturer
Hayata
VIGOR # :
Description
SS CBL TIE 14", 425LBS, COATED
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
TBC360XHDC PDF
Type Description
Series:Roller Ball
Package:Bag
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:15"
Bundle Diameter:3.90" (99.00mm)
Width:0.492" (12.50mm)
Length - Actual:1.181' (360.00mm)