VSFN227T68WCGWSM
Manufacturer
Viking Technology
VIGOR # :
Description
SSD 7.68TB 2.5" TLC NVME 12V
Catalog
Solid State Drives (SSDs), Hard Disk Drives (HDDs)
DataSheet
VSFN227T68WCGWSM PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Memory Size:7.68TB
Memory Type:FLASH - NAND (TLC)
Form Factor:2.5"
Speed - Read:-
Speed - Write:-
Voltage - Supply:12V
Type:NVMe
Current - Max:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Weight:-
Size / Dimension:100.20mm x 69.85mm x 6.80mm