MCM-0905-202-F-RU
DataSheet
MCM-0905-202-F-RU PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):420mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.472" L x 0.425" W (12.00mm x 10.80mm)
Height (Max):0.252" (6.40mm)