TCM1210H-900-2P
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TCM1210H-900-2P PDF
Type Description
Series:TCM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:90 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):850mOhm
Voltage Rating - DC:10V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max):0.026" (0.67mm)