808-H-3.25A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR 3.25A 120VAC 60VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
808-H-3.25A PDF
Type Description
Series:808
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):3.25A
Voltage Rating - AC:120 V
Voltage Rating - DC:60 V