2-6500-P10-10A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 28VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
2-6500-P10-10A PDF
Type Description
Series:2-6500
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):10A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:28 V