W57-XB2A99C10-15
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
W57-XB2A99C10-15 PDF
Type Description
Series:W57
Package:Tray
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Push to Reset
Number of Poles:1
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR THRM 5A 240VAC ROCKER
1110-F114-P1M1-6A
1110-F114-P1M1-6A
CIR BRKR THRM 6A 250VAC/50VDC
QLB-073-11B3N-3BA
QLB-073-11B3N-3BA
CIR BRKR THRM 7A 250VAC 32VDC
W57-XB2A99C10-15
W57-XB2A99C10-15
CIR BRKR THRM 15A 250VAC