GMB63H1PC20
Description
CIR BRKR THERM-MAG 20A 480/277V
DataSheet
GMB63H1PC20 PDF
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:480 V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Lever
Number of Poles:1
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR 10A 480VAC 125VDC
1C05UM
1C05UM
1C05UM 0.5A CIRCUIT BREAKER C CH
CIR BRKR THRM 1.1A 240VAC 48VDC