BR1D15UC
Manufacturer
Weidmuller
VIGOR # :
Description
CB MCB 489 1P D 15A ACDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
BR1D15UC PDF
Type Description
Series:BRxxxUC
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:277 V
Voltage Rating - DC:60 V