UTE100E-FTU-60-3P-LL-UL
Manufacturer
American Electrical, Inc.
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THERM 60A 600VAC/500VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
UTE100E-FTU-60-3P-LL-UL PDF
Type Description
Series:UTE100E
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):60A
Voltage Rating - AC:600 V
Voltage Rating - DC:500 V