CBW57-EL4-15A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
CBW57-EL4-15A PDF
Type Description
Series:CBW57
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:32 V