SU2D20UC
Manufacturer
Weidmuller
VIGOR # :
Description
CB PROTECTOR 1077 2P D 20A ACDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
SU2D20UC PDF
Type Description
Series:SUxxxUC
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:480 V
Voltage Rating - DC:125 V