GFL2C05300S
Manufacturer
Altech Corporation
VIGOR # :
Description
MCCB+EGFP 5A120240V AC 300MA C T
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
GFL2C05300S PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:-
Breaker Type:-
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:-
Number of Poles:-
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
9510-G213-W4F1-Z0C2B1-70A
9510-G213-W4F1-Z0C2B1-70A
CIRC BRKR SWITCH
IEGHSM111-28908-1-V
IEGHSM111-28908-1-V
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
IULHK1111-1-43-50.0-AB-01
IULHK1111-1-43-50.0-AB-01
CIR BRKR MAG-HYDR
0603Y2500120KQT
0603Y2500120KQT
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
ATS-02F-36-C2-R0
ATS-02F-36-C2-R0
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766
ERM 1-730
ERM 1-730
LED MT SR VERT X 0.730" UNIV
GFL2C05300S
GFL2C05300S