JREP-2-1-53-1-B2-300-A
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 300A 65VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
JREP-2-1-53-1-B2-300-A PDF
Type Description
Series:JREP
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):300A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:65 V