3120-N551-P7T1-W12DY4-20A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
3120-N551-P7T1-W12DY4-20A PDF
Type Description
Series:3120-N
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:50 V
Actuator Type:Rocker
Number of Poles:2
Illumination:White
Illumination Voltage (Nominal):230V