2210-S221-P1M1-H111-25A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIRC BRKR THRM
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
2210-S221-P1M1-H111-25A PDF
Type Description
Series:2210-S2
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:277 V
Voltage Rating - DC:65 V