9510-G213-J3F1-B2R2B1-7.5A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG 7.5A 28VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
9510-G213-J3F1-B2R2B1-7.5A PDF
Type Description
Series:9510
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:28 V
Actuator Type:Push-Pull Plunger
Number of Poles:1
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 120VAC