ESS20-003-DC24V-1A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR SOLID STATE 1A 24VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
ESS20-003-DC24V-1A PDF
Type Description
Series:ESS20
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Solid State
Current Rating (Amps):1A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:24 V