209-2-1-53F-2-9-100
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
209-2-1-53F-2-9-100 PDF
Type Description
Series:209
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):100A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:125 V