0MCB040.X
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
CIR BRKR 40A 12VDC AUTO RESET
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
0MCB040.X PDF
Type Description
Series:MAXI™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Mounting Type:Holder
Breaker Type:-
Current Rating (Amps):40A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:12 V