8340-T110-K1M1-ALH126-50A
Description
CIR BRK MAG-HYD 50A 240VAC/80VDC
DataSheet
8340-T110-K1M1-ALH126-50A PDF
Type Description
Series:8340-T
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):50A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:80 V