2-5000-K10-H-25A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
2-5000-K10-H-25A PDF
Type Description
Series:2-5000
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):25A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:50 V