IDLH11-1-72-15.0-W-91
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
IDLH11-1-72-15.0-W-91 PDF
Type Description
Series:IDL
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):15A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Lever
Number of Poles:2
Illumination:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Approval Agency:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
IEGF6-35414-30-V
IEGF6-35414-30-V
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
IUGN20-37882-1
IUGN20-37882-1
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
PP11-52-10.0A-39083-1-V
PP11-52-10.0A-39083-1-V
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL
SiT3372AI-2E3-33NC156.250000X
SiT3372AI-2E3-33NC156.250000X
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
SIT9120AC-2C3-XXE74.250000T
SIT9120AC-2C3-XXE74.250000T
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
IDLH11-1-72-15.0-W-91
IDLH11-1-72-15.0-W-91
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
VE-23J-MW-F3
VE-23J-MW-F3
DC DC CONVERTER 36V 100W