PP21-4-20.0A-XX-V
Manufacturer
Sensata Technologies – Airpax
VIGOR # :
Description
CIR BRKR MAG-HYDR
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
PP21-4-20.0A-XX-V PDF
Type Description
Series:SNAPAK®
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount
Breaker Type:Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):20A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:65 V