446-S-H-N-SI-150A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
CIR BRKR THRMMAG 150A 28VDC
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
446-S-H-N-SI-150A PDF
Type Description
Series:446
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Breaker Type:Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):150A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:28 V