TA45-ABFBFJ16C0
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
TA45-2R SERIES CIRCUIT BREAKER
Catalog
Circuit Breakers
DataSheet
TA45-ABFBFJ16C0 PDF
Type Description
Series:TA45-2R
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Breaker Type:Thermal
Current Rating (Amps):1.6A
Voltage Rating - AC:240 V
Voltage Rating - DC:60 V