0CNN060.V
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE STRIP 60A 125VAC/48VDC BOLT
Catalog
Electrical, Specialty Fuses
DataSheet
0CNN060.V PDF
Type Description
Series:POWR-GARD® CNN
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Fuse Strip
Current Rating (Amps):60A
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:48 V