SPXI032.LXBM
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE SOLAR INLINE 1500VDC 32A
Catalog
Electrical, Specialty Fuses
DataSheet
SPXI032.LXBM PDF
Type Description
Series:POWR-GARD® SPXI
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:In Line
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):32A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:1.5 kV
Response Time:Fast Blow
Applications:Solar (Photovoltaic)
Features:-
Class:-
Approval Agency:CE, gPV, UL, UR
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50kA
Package / Case:Cartridge, Inline, Double Ended
Size / Dimension:0.406" Dia x 4.490" L (10.31mm x 114.05mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
JLLS175.X
JLLS175.X
FUSE CRTRDGE 175A 600VAC/300VDC
170M6198
170M6198
FUSE SQUARE 1KA 1.3KVAC RECT
FUSE STRIP 30A 32VDC BOLT MOUNT
SPXI032.LXBM
SPXI032.LXBM
FUSE SOLAR INLINE 1500VDC 32A
SiT3372AC-2E9-33NY10.000000X
SiT3372AC-2E9-33NY10.000000X
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS
0925-121K
0925-121K
FIXED IND 120NH 635MA 110 MOHM
CONN HDR 5POS 7.50MM PCB SLDR