05936.25UXS
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE CARTRIDGE 6.25A SLOW 5AG
Catalog
Electrical, Specialty Fuses
DataSheet
05936.25UXS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Cartridge
Current Rating (Amps):-
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Applications:-
Features:-
Class:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.00mm)