02540003Z
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE BLOCK CART 300V 10A CHASSIS
Catalog
Fuseholders
DataSheet
02540003Z PDF
Type Description
Series:OMNI-BLOK® 254
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Fuse Size:0.177" Dia x 0.57" L (4.5mm x 14.48mm)
Current Rating (Amps):10 A
For Use With/Related Products:2AG, 5mm x 15mm
Fuse Type:Cartridge
Fuseholder Type:Block
Number of Circuits:3
Voltage:400V