LFR251001CID
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE BLOCK CART 250V 100A DIN
Catalog
Fuseholders
DataSheet
LFR251001CID PDF
Type Description
Series:LFR
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Fuse Size:1.063" Dia x 5.874" L (27mm x 149.2mm)
Current Rating (Amps):100 A
For Use With/Related Products:Class R Fuses
Fuse Type:Cartridge
Fuseholder Type:Block
Number of Circuits:1
Voltage:250V