023406.3MXP
Description
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC 5X20MM
DataSheet
023406.3MXP PDF
Type Description
Series:234
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps):6.3 A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Medium Blow
Package / Case:5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage:200A
Melting I²t:37.685
Approval Agency:CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)