0498100.MXT
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
Catalog
Fuses
DataSheet
0498100.MXT PDF
Type Description
Series:MIDI® 498
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Bolt Mount
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):100 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:Auto Link
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:51300
Approval Agency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Color:Blue
Size / Dimension:1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
5STP 2-R
5STP 2-R
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM