BK1/GMA-200-R
Description
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM
DataSheet
BK1/GMA-200-R PDF
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating (Amps):200 mA
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Fast Blow
Package / Case:5mm x 20mm
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A
Melting I²t:0.001
Color:-
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)