0680L1000-05
Description
FUSE BRICK SMD 2410 SLOW 1A
DataSheet
0680L1000-05 PDF
Type Description
Series:0680L
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Current Rating (Amps):1 A
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A AC, 100A DC
Melting I²t:1.5
Approval Agency:AEC-Q200, CE, cURus
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm)