QF1206HA750T
Description
AUTOMOTIVE FUSE, 0.75A, 65VDC
DataSheet
QF1206HA750T PDF
Current Rating (Amps):750 mA
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:63 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.1
Approval Agency:UL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C