TSE-P-2.25A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
GLASS FUSE - 5X15MM, SLOW 2.25A
Catalog
Fuses
DataSheet
TSE-P-2.25A PDF
Type Description
Series:TSE
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Cartridge, Glass
Current Rating (Amps):2.25 A
Voltage Rating - AC:250 V
Voltage Rating - DC:-
Response Time:Slow Blow
Package / Case:2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:100A
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)