04773.15MXEP
Description
FUSE CERAMIC 3.15A 500VAC 400VDC
DataSheet
04773.15MXEP PDF
Type Description
Series:477
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Fuse Type:Cartridge, Ceramic
Current Rating (Amps):3.15 A
Voltage Rating - AC:500 V
Voltage Rating - DC:400 V
Response Time:Slow Blow
Package / Case:5mm x 20mm (Axial)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:100A AC, 1.5kA DC
Melting I²t:50.109
Approval Agency:cULus, PSE, SEMKO, VDE
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm)