APM-UL-15A
Manufacturer
OptiFuse
VIGOR # :
Description
FUSE AUTO 15A 32VDC BLADE MINI
Catalog
Fuses
DataSheet
APM-UL-15A PDF
Type Description
Series:APM-UL
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):15 A
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:-
Package / Case:Blade, Miniature
Breaking Capacity @ Rated Voltage:1kA
Melting I²t:-
Approval Agency:ISO8820-3, SAE-J2077, UL275A
Operating Temperature:-
Color:Blue
Size / Dimension:0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)