045306.3MR
Description
FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD
DataSheet
045306.3MR PDF
Type Description
Series:NANO²® 453
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Current Rating (Amps):6.3 A
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:9.17
Approval Agency:CSA, PSE, UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)