SF-2410FP0315T-2
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FUSE BRD 315MA 125VAC/125VDC SMD
Catalog
Fuses
DataSheet
SF-2410FP0315T-2 PDF
Type Description
Series:SinglFuse™ SF-2410FP-T
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Mounting Type:Surface Mount
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps):315 mA
Voltage Rating - AC:125 V
Voltage Rating - DC:125 V
Response Time:Fast Blow
Package / Case:2-SMD, Square End Block
Breaking Capacity @ Rated Voltage:50A
Melting I²t:0.1365
Approval Agency:cUL, UL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Color:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.102" W x 0.102" H (6.10mm x 2.59mm x 2.59mm)